Subiektywny punkt widzenia

Posty w kategorii Komentarze: giełdy/indeksy

Jeśli spadnie

Dzisiejsza sesja zapowiada się bardzo ciekawie ponieważ futures zapowiadają spadek pod poziom 2100 pkt. Jeśli faktycznie tak będzie i indeks będzie utrzymywał się pod tym poziomem to spodziewajmy się ruchu w okolice 2000 pkt. Dziś szczególnie ciekawe będą dane ZEW z Niemiec z godz. 11.00. Dzisiejsza luka na poziomie 2109 pkt jest najważniejszym obecnie oporem i punktem odniesienia.

 

Nadzieja

Zaczynamy sesje od luki wzrostowej i wygląda na to, że znów będziemy walczyć o poziom 2150 pkt na rynku kasowym. Poziom 2150 pkt wciąż działa, a jeśli udałoby się wrócić nad ten poziom na większym niż zwykle obrocie to byki znów dostałyby impuls do kolejnych prób powrotu do wzrostów.

S&P500 na wykresie tygodniowym

Pomimo dzisiejszej sesji udaje się utrzymać powrót do wnętrza 7M kanału wzrostowego oraz zamkniecie luki bessy z okolic 2915 pkt. Dłuższy dolny cień tygodniowej świecy sprzyja powrotowi do hossy. Technicznie rynek znów chce rosnąć.

Otwarcie na FW20

Tylko 4 pkt wyżej co sugeruje słabość byków i brak wiary w powrót do wzrostów.

Ważny poziom

Mamy nowe minima roczne na GPW i wykres bardzo dobrze pokazuje jakie jest znaczenie poziomu 2150 pkt jako punktu odniesienia. Futures sugerują, że rynek stara się zawalczyć o to miejsce dlatego zapowiada się ciekawa sesja. Dziś nie ma ważnych danych makro dlatego sesja jest typową na test sentymentu. Pozycjonujemy się względem poziomu 2150 pkt.

W kierunku

Indeks WIG20 spada w kierunku 9M linii trendu wzrostowego, która przebiega w rejonie 2185 pkt. Test tego miejsca jest możliwy w każdej chwili i od losów tego testu będzie zależała przyszłość rynku w krótkim terminie. Poziom daje bowiem solidne podstawy pod większe wzrostowe odbicie.

WIG20 na wykresie tygodniowym

Okazało się, że za nami tydzień spadkowy i zamknięcie dnia na minimach sugerujący kontynuację ruchu w dół. Obrót generalnie na spadkach jest mniejszy niż na wzrostach co cieszy. Najbliższe wsparcie to poziom 2185 pkt.

S&P500 przed otwarciem

Wczorajsza sesja przyniosła głęboki powrót pod poziom 3000 pkt na fali informacji, że dochodzi do eskalacji wojny handlowej. Dziś możemy mieć pogłębienia spadków ponieważ futures zapowiadają lukę spadkową. Najbliższe wsparcie to okolice 2875 pkt, gdzie mamy 6M linię trendu wzrostowego. Dziś będziemy także dyskontować dane makro z rynku pracy, które sprzyjają ryzyku.

Zaczyna działać

Linia trendu wzrostowego zaczyna działać i indeks sWIG80 odbija. Przebicie tej linii będzie zachętą do większej korekty. Generalnie widać optymizm małych spółek względem innych segmentów GPW.

Przed ważną sesją na GPW

Dzisiejsza sesja będzie bardzo ważna i ciekawa ponieważ rynek nie tylko będzie dyskontował potencjalną zmianę polityki monetarnej w USA (która sprzyja rynkowi akcji), ale także super ważne dane makro z USA z godz. 14.30 oraz zapowiedź nowej fazy wojny handlowej na świecie. Generalnie widać przesunięcie oczekiwań przyszłego zachowania stóp procentowych na rzecz ich dalszego pogłebienia co sprzyja rynkowi akcji i sprzyja ryzyku. Na GPW indeks WIG20 ma potencjał na dalsze spadki w rejon 2200 pkt i 2185 pkt, gdzie mamy 9M linię trendu wzrostowego. Wczorajszy spadek na większym obrocie to ostrzeżenie dla byków.

 

Jacek Maliszewski wykład na YouTube Posłuchaj!

-

Wynik za lipiec

+128 pips

KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFO

-
-

Wykresy już są - zobacz!