Subiektywny punkt widzenia

Posty w kategorii Komentarze: giełdy/indeksy

S&P500 na wykresie dziennym

Kluczowe było zachowanie indeksu S&P500 w rejonie 2900 pkt. Dzisiejsze wysokie otwarcie zostało wykorzystane do sprzedawania co jest sygnałem ostrzegawczym. Uwaga na lukę wzrostową z piątku, bo jej zamknięcie będzie sporą zachętą do sprzedawania. Dla Europy sesja jest ostrzeżeniem.

WIG20 na wykresie dziennym

Za nami sesja o lekkim wzroście ale z nieudanym atakiem na opór w rejonie 2400 pkt. Sesja miała duży obrót co zwiększa jej znaczenie. Strefa 2350-2400 pkt to wciąż rejon konsolidacji bez sygnałów.

S&P500 przed otwarciem

Wczorajsza sesja potwierdziła znaczenie luk jakie są teraz najważniejszym punktem odniesienia do określania korekty. Piątkowa luka jest kluczowa. Widać jednak, że 2M klin zwyżkujący działa, a jego dolne ograniczenie to okolice 2865 pkt. Dziś nie ma więcej danych makro ale o godz. 20.00 poznamy Beżową Księgę.

Kolejny

Indeks WIG20 kolejny raz zaatakował poziom 2400 pkt ale bez dalszego ciśnienia ze strony Wall Street a myślę, że przede wszystkim ze strony rosnącego EURUSD, trudno sobie wyobrazić przebicie tego oporu.

Czekamy na wybicie

Każdy kolejny dołek na indeksie WIG jest położony wyżej podobnie jak każdy kolejny szczyt więc to zaproszenie do ostatecznego wybicia nad poziom 61500 pkt.

Otwarcie na FW20

Mamy raczej neutralne otwarcie, które może zwiastować spokojną sesję na rynku kasowym.

S&P500 na wykresie dziennym

Końcówka sesji zaczęła martwić byki ponieważ widać było rodzącą się podaż. Poziom 2900 pkt jest punktem odniesienia podobnie jak piątkowa luka wzrostowa więc jutro nastrój na giełdach powinien kształtować się względem zachowania futures względem tego poziomu.

EURUSD na wykresie dziennym

Wracamy pod poziom 1,1300 ale bardzo mała zmienność aż rzuca się w oczy. Powrót pod poziom 1,1300 oddala wizję dalszych szybkich wzrostów. Powrót nad poziom 1,1300 jest jak najbardziej możliwy a jeśli tak będzie to znów w każdej chwili spodziewajmy się ataku na 9M linię trendu spadkowego, która przebiega w okolicach 1,1370.

WIG20 na wykresie dziennym

Za nami sesja wzrostowa ale skala jest niewielka dlatego generalnie sesja nie ma większego znaczenia. Obrót był słaby dlatego o sesji należy zapomnieć. Czekamy na wybicie poza zakres 2350-2400 pkt i dopiero wtedy będzie można stwierdzić jak rynek zdyskontował wczorajsze propozycje zmian w OFE.

S&P500 przed otwarciem

Zapowiada się kolejna sesja z luką wzrostową, która powinna przynieść ostateczny szturm na opór w rejonie 2940 pkt, gdzie mamy maksima wszech czasów. Jeśli dziś wybijemy się górą z 1M klina zniżkującego to będzie to dowód siły byków. Dzisiejsza luka będzie punktem odniesienia podobnie jak luka z piątku, a ich zamknięcie zachęci do sporej technicznej wyprzedaży.

Wynik za styczeń

+973 pips

KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFO

Jacek Maliszewski wykład na YouTube Posłuchaj!

-
-
-

Wykresy już są - zobacz!