Subiektywny punkt widzenia

Posty w kategorii Komentarze: giełdy/indeksy

S&P500 przed otwarciem

Ostatnia sesja przyniosła dalsze wzrosty i widać, że zbliżamy się do ostatniego oporu w strefie 2800-15 pkt, który oddziela nas od maksimów wszech czasów. Poziomy mogą wywołać jakąś korektę ale jeśli trwa trend wzrostowy i gładko pokonano opory okolic 2700-15 pkt to można zakładać, że i te kolejne opory padną bez problemów. Jeszcze dziś poznamy dane makro z godz. 15.45 i godz. 16.00.

Oczekiwanie

Na indeksie WIG20 spokojnie czekamy na wynik starcia na Wall Street. Dane makro z Polski jednoznacznie sprzyjają wzrostom cen akcji. Indeks WIG20 jest na dobrej drodze do przetestowania poziomu 2400 pkt.

Już blisko

Indeks DAX dalej rośnie ale przed nami bardzo ważne momenty ponieważ wkrótce będziemy testować 9M linię trendu spadkowego w okolicach 11500 pkt. Przełamanie tego poziomu będzie mocnym sygnałem, że rynek chce czegoś więcej niż tylko lokalnej korekty wzrostowej. Moim zdaniem już teraz ważą się średnioterminowe losy tego indeksu.

Pozytywnie

Na razie GPW jest na małym plusie ale generalnie dane makro sprzyjają polskim akcjom dlatego nie zdziwiłbym się gdyby rynek sięgnął poziomu 2400 pkt na indeksie WIG20 nawet jeszcze dziś.

 

Przed ważną sesją

Wczorajsza sesja przyniosła ładne wzrosty indeksów giełdowych, które stają się zachętą do gry na powrót do wzrostów. Atak na poziom 2400 pkt jest bardzo prawdopodobny ale dziś wiele zależy od danych z godz. 10.00 o sprzedaży detalicznej. Jeśli dane będą zbieżne z pozytywnym zaskoczeniem płynącym z wczorajszych danych o produkcji przemysłowej to rynek ryzyka w Polsce dostanie bardzo silny sygnał do gry na ryzyko. Tak więc wszystko powinno rozstrzygnąć się o godz. 10.00.

Otwarcie na FW20

3 pkt wyżej daje nadzieje na atak na opór 2400 pkt na rynku kasowym.

S&P500 na wykresie dziennym

„Minutki FED” zostają zdyskontowane korzystnie dla ryzyka i za nami następna sesja wzrostowa. Hossa trwa i szykujemy się już do ataku na opór w rejonie 2800-15 pkt.

WIG20 na wykresie dziennym

Już na zdecydowanie wyższym obrocie indeks silniej rośnie i staramy się wrócić do wewnątrz dawnego kanału wzrostowego. Dzisiejsze dane makro o produkcji przemysłowej, które okazały się być zdecydowanie lepsze nawet niż najbardziej skrajnie optymistyczne prognozy, a to silne fundamentalne paliwo do hossy na GPW.

S&P500 przed otwarciem

Jak widać hossa trwa i jesteśmy na najlepszej drodze do przetestowania oporu w rejonie 2800-15 pkt, które są teraz na celowniku. Dziś czekamy na „minutki FED” by lepiej zdyskontować potencjalny rozwój sytuacji ścieżki przyszłych stóp procentowych. Informacje pojawią się o godz. 20.00 i pewnie dopiero wtedy zwiększy się zmienność.

Punkt odniesienia

Wygląda na to, że poziom 60000 pkt jest ważnym punktem odniesienia na indeksie WIG. Wyjście powyżej otwiera przestrzeń do dalszych wzrostów.

Wynik za styczeń

+973 pips

KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFO

Jacek Maliszewski wykład na YouTube Posłuchaj!

-
-
-

Wykresy już są - zobacz!