Subiektywny punkt widzenia

Posty w kategorii Komentarze: giełdy/indeksy

Otwarta przestrzeń

Rynek akcji lubi każde luzowanie więc jeśli mamy zapowiedź luzowania w Eurolandzie to ceny akcji w Polsce mocno rosną. Dziś możemy mieć zapowiedź luzowania w USA więc jeśli faktycznie do tego dojdzie do atak na opór 2400 pkt powinien być tylko kwestią czasu. Wczorajsze przejście poziomu 2300 pkt to wprost zachęta do ruchu w okolice 2400 pkt, a wskazówki fundamentalne sprzyjają wybiciu na nowe wieloletnie maksima.

Otwarcie na FW20

5 pkt niżej to jednak sugestia dalszych wzrostów.

S&P500 na wykresie dziennym

Luzowanie w Eurolandzie sprzyja rynkowi akcji więc nie należy się dziwić, że już dziś wyszliśmy nad poziom 2900 pkt pokazując ogromną ochote na atak na maksima wszech czasów. Jeśli jutro FED zapowie początek obniżek stóp procentowych to maksima wszech czasów wkrótce powinny gładko paść.

WIG20 na wykresie dziennym

Informacje o początku nowego luzowania w Eurolandzie to silne paliwo dla rynku akcji więc nie należy wyraźnej reakcji GPW. Mamy dynamiczne wyjście nad poziom 2300 pkt na dużym obrocie, który jednoznacznie sugeruje, że czeka nas atak na opór w rejonie 2400 pkt.

S&P500 przed otwarciem

Przed nami miała być sesja oczekiwania na jutrzejszy FED ale dzisiejsze słowa Draghiego sprawiają, ze rynek akcji rusza już dziś. Mamy mieć otwarcie z luką nad poziomem 2900 pkt i jeśli wybicie się utrzyma to rynek dostanie sygnał, że ruszyć w kierunku maksimów wszech czasów. Moim zdaniem to scenariusz bazowy.

Podoba się

Luzowanie w Eurolandzie podoba się polskim akcjom i mamy atak na poziom 2300 pkt. Jeśli wyjdziemy wyżej to padną sygnały zachęcające do ataku na opór w rejonie 2400 pkt.

Stabilizacja

Na indeksie sWIG80 trwa konsolidacja i czekamy na kolejny impuls. Co ciekawe i ważne to fakt, że odbicie na indeksie WIG20 nie jest potwierdzane przez małe spółki. Uwaga.

Doczekać

Wygląda na to, że także GPW będzie czekać na decyzję EURUSD po jutrzejszej decyzji FED o stopach procentowych. Konsolidacja jest wyznaczona przez dwa poziomy: 2250-2300 pkt i czekamy na wybicie. Moim zdaniem rośnie szansa na dalsze wzrosty.

Otwarcie na FW20

6 pkt niżej sugeruje przeniesienie słabości z Azji na grunt europejski.

S&P500 na wykresie dziennym

Za nami sesja wzrostowa ale bez powrotu nad poziom 2900 pkt więc nie ma ostatecznego sygnału zachęcającego do punktowego ataku na maksima wszech czasów. Pewnie i tu czekamy na środową decyzję FED. Obniżki stóp sprzyjają ryzyku czyli akcjom.

Jacek Maliszewski wykład na YouTube Posłuchaj!

-
-
-

Wykresy już są - zobacz!

Wynik za styczeń

+973 pips

KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFO

Najnowsze komentarze